Kam v okolí

Valtice

Valtice jsou městem vína s bohatým kulturním programem. Leží v samotném srdci Lednicko-valtického areálu zapsaného do seznamu UNESCO. Svou jedinečnou polohou nabízí možnost výletů na kole, ale i pěší túry. Na kole se můžete vydat po Lichtenštejnských stezkách, které spojují památky ukryté v místních lesích. Dominantou Valtic je barokní zámek s rozlehlou zahradou. V sousedství je také bylinková zahrada, Národní zemědělské muzeum a muzeum Železné opony. Nad Valticemi se tyčí kolonáda Reistna s výhledem na okolí. Pro děti je zde Stezka bosou nohou.


Zámek Valtice

Kolonáda Reistna

Náměstí Valtice

Lednice

Pyšní se jedním z nejnavštěvovanějších zámků v ČR, jehož součástí je rozlehlá zahrada a park, jímž protéká slepé rameno řeky Dyje. Po něm se můžete plavit lodí k Minaretu a vzdálenějšímu Janohradu.


Zámek Lednice

Minaret

Janův hrad

Lednicko-valtický areál

Zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku i několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.


Rendez-vous

Chrám Tři Grácie

Apollonův chrám

Vzdálenější výlety


Pohansko

Zámeček Pohansko se nachází v Lužních lesích u obory Soutok v blízkosti soutoku řek Moravy a Dyje.

Mikulov

Nachází se zde spousta kulturních a historických památek jako je barokní zámek, Dietrichsteinská hrobka, přírodní dominanta - Svatý kopeček a mnoho dalších.

Pálava

CHKO s vápencovými skalami, rozsáhlými vinicemi, která se táhne až k Novomlýnským  nádržím.